ZpětÚvodní strana » Aktuality » Milostivé léto pomůže ukončit až třetinu z čtyř a půl milionu exekucí
15.12.2021 14:57

Milostivé léto pomůže ukončit až třetinu z čtyř a půl milionu exekucí

Milostivé léto pomůže ukončit až třetinu z čtyř a půl milionu exekucí

Oddlužovací akce Milostivé léto pomůže ukončit až třetinu ze zhruba čtyř a půl milionu exekucí v České republice. Polovina z více než 700 tisíc lidí, kteří mají exekuce u veřejných institucí, by se mohla zbavit dluhů. Na tiskové konferenci to uvedli spoluautoři právní úpravy, šéf poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný a poslanec Patrik Nacher (ANO). Jednorázová akce potrvá ještě do 28. ledna. 

 
Video Brífink k průběhu akce Milostivé léto

Brífink k průběhu akce Milostivé léto

Milostivé léto se týká lidí s exekucemi na dluh u dopravních podniků, zdravotních pojišťoven, radnic, technických služeb či státních a polostátních firem, jako je ČEZ. Pokud od 28. října do 28. ledna dlužníci splatí původní dlužnou částku neboli jistinu a odměnu 908 korun exekutorovi, úroky, penále a další platby se jim odpustí. Nesmějí být ale v insolvenci.

K  milostivému létu se připojily i některé banky a soukromé společnosti, za určitých pravidel umožní snadnější oddlužení části svých dlužníků. Výborný uvedl, že pro dlužníky akce představuje šanci, jak se dostat z  dluhové pasti. 

„Může se to týkat až poloviny exekuovaných osob a až třetiny exekucí, kterých je čtyři a půl milionu. Jenom v Praze jsme to spočítali u  městských firem a příspěvkových organizací a odborů na 194 400,“ upřesnil Nacher.

Exekutorská komora uvedla, že ke konci října bylo v Česku téměř 4,58 milionu exekucí. Mělo je téměř 712 tisíc lidí. Za poslední čtvrtletí letošního roku začali exekutoři řešit skoro 109 100 nových případů.

Poslanci dodali, že podle informací z  exekutorských úřadů je zájem o milostivé léto velký a dluhové poradny přijímají denně stovky telefonátů. 

odkaz na Brífink:

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3414658-milostive-leto-pomuze-ukoncit-az-tretinu-z-ctyr-a-pul-milionu-exekuci-uvedli-poslanci

Tvorba webových stránek, eBRÁNA s.r.o. Realitní software - RealBrána