ZpětÚvodní strana » Dědictví » Jak VYDĚDIT Syna, Dceru, Manžela nebo Manželku?

Jak VYDĚDIT Syna, Dceru, Manžela nebo Manželku?

  • Chcete-li vlastnímu dítěti (syn, dcera) odepřít nárok na to, aby jednoho dne zdědilo majetek, který jste vy během svého života nabylimůžete jej vydědit.  Ještě před tím, než se k tomuto kroku odhodláte, se nicméně ujistěte, že je vaše rozhodnutí opodstatněné. A to nejen z hlediska morálního, nýbrž i toho právního. Vydědit někoho jen tak totiž nelze.
  • Chcete-li manželce či manželovi odepřít nárok na to, aby jednoho dne zdědil/a majetek, který jste vy sám nebo společně během svého života nabyl/anemůžete jej/í vydědit.

obou výše uvedených případů je však řešení, které se všem těmto zúčasněným bohužel líbit nebude a bude to pro ně překvapení se kterým vůbec nepočítali. Vaše přání je našemu týmu EURA řešení DĚDICTVÍ za života rozkazem.

  • Institut vydědění je bezpochyby velice citlivou záležitostí. Pakliže se k  němu člověk uchýlí, znamená to, že vztahy s některým konkrétním členem rodiny mají k dokonalosti skutečně daleko a dost možná byly, respektive jsou již nenávratně poškozeny.
  • Pravdou je, že ne vždy a za všech okolností si děti zaslouží být za své chování „odměněny“ dědictvím, ovšem stejně tak zákon nepovoluje, aby se toto právo zůstavitele – tedy člověka, jehož majetek má být předmětem dědického řízení – jakkoliv zneužívalo. Pro vydědění musí existovat pádný důvod.

V případě dotazů či rychlého řešení nás kontaktujte zde

Tvorba webových stránek, eBRÁNA s.r.o. Realitní software - RealBrána