ZpětÚvodní strana » Oddlužení » Kde se žádá o vyhlášení osobního bankrotu?

Kde se žádá o vyhlášení osobního bankrotu?

Postupuje se dle novely insolvenčního zákona  platné od 1.7.2017, a to sepisem a podáním návrhu na povolení oddlužení a insolvenčního návrhu

  • a) advokátem, notářem, soudním exekutorem, insolvenčním správcem, nebo
  • b) akreditovanou osobou; akreditovanou osobou je právnická osoba, které byla rozhodnutím ministerstva udělena akreditace pro poskytování služeb v oblasti oddlužení podle tohoto zákona;

osoba podle písmen a) a b), která je dlužníkem zmocněna, jen aby sepsala a v jeho zastoupení podala návrh podle § 390 odst. 1, není zástupcem dlužníka v insolvenčním řízení.

Osoba podle písmen a)b) také při sepisu návrhu podle § 390 odst. 1 dlužníka během porady poučí o jeho povinnostech v insolvenčním řízení.

Jelikož se jedná o zákonem stanovený právní úkon, nemáte jinou možnost než postupovat podle zákona a obrátit se na výše uvedené osoby podle písmen a), b)nebo dlužník je  oprávněn návrh na povolení oddlužení podat sám, a to za předpokladu, že má právnické nebo ekonomické vzdělání v magisterském studijním programu či pokud vykonal zkoušku insolvenčního správce.

Obraťte se na naší spolupracující Advokátní kancelář (Advokát), která v tu chvíli ZDARMA na základě zmocnění sepíše a podá Váš návrh na povolení oddlužení a insolvenční návrh.Osobní bankrot představuje možnost, jak se dostat z dluhové pasti. Nečekejte, až Vám na dveře zaklepe exekutor.  Pomohli jsme už spoustě klientů, kteří si mysleli, že jejich situace je bezvýchodná.

Tvorba webových stránek, eBRÁNA s.r.o. Realitní software - RealBrána